Ponad 150 tys. osób objętych edukacją w obszarze profilaktyki RSM i HPV na Śląsku

19 marca 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, odbyło się szkolenie inaugurujące kolejną, VII już edycję programu edukacyjnego profilaktyki raka szyjki       macicy „Wybierz życie – Pierwszy krok”  w województwie śląskim.

Przybyłych na szkolenie powiatowych i szkolnych koordynatorów programu przywitała Dyrektor Urszula Mendera-Bożek - Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, podkreślając wagę wysokiej  świadomości nt.  profilaktyki  raka szyjki macicy i zakażeń HPV. Dlaczego ta choroba  jest tak ważnym problemem zarówno dla kobiet i  ich rodzin,  ale także dla zdrowia publicznego, i jak świat poradził sobie w walce z nią opowiedział Prof.  Bogdan Michalski- Kierownik Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Motywacją kobiet do dbania o swoje zdrowie  i konkretnymi pomysłami jak to robić zajęła się Małgorzata Stelmach  z Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet.

Do udziału w tegorocznej  VII edycji programu „Wybierz życie – Pierwszy krok” zgłosiło się 300 szkół ponadpodstawowych.

W województwie śląskim  program realizowany jest od 2011 roku i uczestniczyło w nim ponad 150 tys. osób.

Ponad 150 tys. osób objętych edukacją w obszarze profilaktyki RSM i HPV na Śląsku