Podsumowanie szkoleń dla realizatorów programu „Wybierz Życie-Pierwszy Krok” w Małopolsce

W dniach 5 i 6 grudnia 2018 r. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie i Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyły się szkolenia inaugurujące realizację programu „Wybierz Życie-Pierwszy Krok”  na terenie województwa małopolskiego.

Uczestnikami szkoleń byli wojewódzcy, powiatowi i szkolni koordynatorzy programu, którzy będą odpowiedzialni za koordynację i realizację programu w szkołach  w województwie małopolskim.

Podczas szkolenia uczestnicy wysłuchali wykładów poruszających problematykę zdrowia kobiet oraz medycznych aspektów zakażenia wirusem HPV. W trakcie zasadniczej części szkolenia koordynatorzy uzyskali wiedzę na temat metodyki realizacji programu a także możliwości dodatkowych działań jakie można podejmować w ramach realizacji programu na przykładzie tzw. dobrych praktyk.

Uroczystego otwarcia szkoleń dokonał Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny – Jarosław Foremny oraz Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu – Mateusz Wójcik. W roli prelegentów wystąpiły: p. Małgorzata Stelmach – Prezes Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet (inicjator programu „Wybierz Życie-Pierwszy Krok”), p. Jagoda Jaworska – ginekolog/położnik, p. Jarosław Kosobucki – ginekolog/onkolog, p. Beata Tobijasiewicz – przedstawicielka z Powiatowego Zespół nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. St. Wyspiańskiego w Kętach oraz p. Zofia Ryszka – przedstawicielka z Powiatowego Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Oświęcimiu.

Udział wzięło 130 osób. Szkolenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Podsumowanie szkoleń dla realizatorów programu „Wybierz Życie-Pierwszy Krok” w Małopolsce