Program ,,Wybierz Życie – Pierwszy krok” zagościł w Lidzbarku Warmińskim

Wojewódzko warmińsko-mazurskie zdecydowało o kontynuacji kampanii edukacyjnej ,,Wybierz Życie – Pierwszy Krok”, którego inicjatorem jest Fundacja MSD da Zdrowia Kobiet. Spotkanie inaugurujące odbyło się w Olsztynie, a 10 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia program zawitał w Lidzbarku Warmińskim, w którym uczniowie szkół średnich mieli okazję porozmawiać z ekspertami o zdrowiu.

Na zaproszenie Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica uczniowie tej placówki oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących, a także Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym poświęconym profilaktyce HPV i raka szyjki macicy. Tematyka ta cieszyła się dużym zainteresowaniem ponad 450 słuchaczy, wśród których byli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Uczestnicy spotkania wysłuchali prezentacji na temat problematyki i ryzyka zakażeń wirusem HPV oraz wagi badań profilaktycznych. Głównym przekazem spotkania było budowanie świadomości na temat ryzyka raka szyjki macicy i zakażeń wirusem HPV, zwłaszcza w kontekście wkraczania w dorosłość. Program skierowany właśnie do młodzieży buduje świadomość konieczności wypracowania odpowiednich postaw zdrowotnych i wzięcie odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich.

Spotkanie poprowadziła Małgorzata Stelmach, Prezes Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet

Program ,,Wybierz Życie – Pierwszy krok” zagościł w Lidzbarku Warmińskim