„Wybierz Życie – Pierwszy Krok” znów w Olsztynie

Program edukacyjny „Wybierz Życie – Pierwszy Krok” poświęcony profilaktyce zakażeń HPV po 4 latach wraca do szkół na Warmii i Mazurach. 15 lutego 2018 w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie odbyło się szkolenie inaugurujące realizację programu.
Program cieszył się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów biorących w nim udział w ubiegłych latach. Do nowej edycji zgłosiło się 50 szkół z 12 powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas szkolenia koordynatorzy szkolni programu wysłuchali kilku wykładów dotyczących problematyki i medycznych aspektów zakażeń wirusem HPV, faktów i mitów na temat zdrowia kobiet oraz podstawowych informacji na temat metodyki programu. W szkoleniu udział wzięli: Małgorzata Stelmach – Prezes Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet, Janusz Dzisko – Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, Radosław Gruss – kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej WSSE w Olsztynie oraz Piotr Martyn – ginekolog z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Następny etap – realizacja program w szkołach wśród młodzieży.
„Wybierz Życie – Pierwszy Krok” znów w Olsztynie